Vzhľadom na aktuálnu situáciu spojenú s pandémiou koronavírusu sme presunuli naše plánované  podujatie Mestá a Open Data v Banskej Bystrici do online prostredia. Pripravili sme ešte bohatší priestor na diskusiu s fokusom na možné riešenie výziev mesta a kraja.

Pre zástupcov mesta a vyššieho územného celku v Banskej Bystrici sme pripravili 3 – dielnu sériu online workshopov na mieru. Realizovať ich budeme v období októbra až novembra.

Tematický obsah online workshopov je zostavený aj na základe konkrétnych potrieb a návrhov zo strany účastníkov. Na online workshopoch odznejú praktické rady ako zverejňovať otvorené dáta po technickej stránke, ako môžu mestá sami profitovať z otvárania dát, skúsenosti iných miest v oblasti, ako systematicky uchopiť zverejňovanie dát a diskutovať budeme aj o výzvach súvisiacich s problematikou ochrany osobných údajov.

Prezentácie speakrov, ktoré odznejú na online workshopoch budú postupne zverejnené na našom webe.

V prípade, ak by ste mali záujem zúčastniť sa ako mesto rovnakých online workshopov, dajte nám vedieť na iveta.fercikova@alvaria.sk . Naši experti sú pripravení diskutovať aj s Vami.