O Vašej organizácii

Venujeme sa vývoju a developmentu náročnejších projektov, ktoré sa snažíme postaviť na našej hybridnej platforme. Výsledkom je jedna aplikácia, ktorá beží na rôznych či už desktopových alebo mobilných zariadeniach.

Čo robíte s otvorenými dátami a ako súvisia s Vašou činnosťou?

Máme v krvi UX dizajn, optimalizáciu, automatizáciu a zjednodušovanie procesov pomocou IT riešení. Otvorené dáta nám pomáhajú hlavne zatraktívniť dopravu v meste. Konkrétne GPS polohy MHD, za ktoré sme v meste Prešov bojovali, aby boli “open”, dnes denne pomáhajú tisícom cestujúcich. Našim cieľom je “digitalizovať” cestovanie ako také. Je to jediná cesta ako znižovať pomer drahých a zastaralých riešení (tlačené lístky, plastové karty, automaty, označovače atď.) a presunúť sa do digitálnej doby. K tomuto cieľu smeruje aj náš projekt www.mhdapp.sk

Kam by sa mala táto problematika z Vášho pohľadu posunúť?

Open dáta sú základom pre zvyšovanie komfortu v akejkoľvek oblasti verejného života. Ak si to samospráva uvedomí, posunie sa viac k ľuďom. Predpokladom k takémuto kroku je vôbec dáta ako také zverejňovať a to hlavne v štandardoch. Ak sú už verejné, tak dbať na kvalitu a ich pravidelnú údržbu. Vydať sa cestou “open dat” je vynikajúca šanca si dáta upratať čoho výsledkom má byť zefektívnenie akéhokoľvek úradu alebo inštitúcie.

Ako by ste vedeli open data ekosystému a zapojeným členom pomôcť?

Keďže open dáta využívame na dennej báze a máme ich pod drobnohľadom, tak vieme pomôcť pri ich korekcii. Pri nových datasetoch s ich návrhom alebo tvorbou. Prípadne konzultáciou s návrhom od ich zberu až po správne publikovanie.

Webstránka:

www.nolimit.sk

 

<- Open Data Sieť