MHD Prešov

Téma: Doprava
Zdroj dát: samosprávne

Stránka: mhdpo.sk

Popis: Aplikácia MHD Prešov vyhľadáva v cestovných poriadkoch odchody mestskej hromadnej dopravy. Poskytuje informácie o aktuálnej polohe vozidiel MHD v reálnom čase vďaka čomu je užívateľ informovaný, či vozidlo MHD mešká, či ide včas a za koľko minút odchádza nasledujúce vozidlo MHD vybranej linky. Obsahuje všetky linky i zastávky v Prešove a v niekoľkých okolitých obciach.  

Funkcionalita: Vyhľadávanie MHD spojení podľa názvu zastávok, aktuálnej polohy užvateľa, či na mape. Možnosť uložiť si obľúbené trasy. Zobrazí najbližší odchod, ako aj čas do príchodu najbližšieho spoja na základe aktuálnej polohy vozidiel MHD. Realtime údaje o polohách MHD vozidiel. Cestovné poriadky aktualizované denne.  

Využité open data:   

Prínos pre používateľov: Efektívne, rýchle a intuitívne dohľadávanie informácií o spojoch pre cestujúcich. Ak sa v minulosti Prešovčania spoliehali na grafikovy vylepené na MHD zastávkach, dnes sú už dostupné v aplikácii na jednom mieste.  

Majiteľ dát v SR: Rovnakými dátami – grafikony, v niektorých prípadoch aj realtime údajmi o polohe MHD vozidiel, disponujú mestské dopravné podniky alebo dopravné podniky vyšších územných celkov, ktoré zabezpečujú dopravu v kraji.  

Realizovateľnosť aplikácie na Slovensku: Vysoká 

<< Späť

Apply for this position

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx