Po prestávke, ktorá súvisela so situáciou okolo pandémie koronavírusu sme znovu spustili naše plánované podujatia Mestá a Open Data. Podujatia sme  presunuli do online prostredia vo forme 3 online workshopov, ktorých program koncipujeme na základe podnetov od účastníkov workshopu.

V rámci jednotlivých workshopov je vytvorený bohatý priestor na diskusiu medzi zástupcami miest, VÚC a našimi hosťami, speakrami. Diskutujeme o výzvach a možných riešeniach spojených so zverejňovaním otvorených dát, odznievajú praktické rady ako zverejňovať  dáta po technickej stránke, ako môžu mestá a kraje sami profitovať z otvárania dát a odborníci z praxe zdieľajú svoje vlastné skúsenosti so zverejňovaním, či spracovávaním dát. Workshopy sa venujú aj problematike ochrany osobných údajov.

Workshopy pre mesto a kraje – Nitra, Nitriansky samosprávny kraj, Žilina, Žilinský samosprávny kraj, organizujeme v priebehu februára a marca 2021. Prvý zo série workshopov sa uskutočnil 2.2.2021. Nasledovné 2 workshopy sú naplánované v termínoch 16.2.2021 a 2.3.2021.

Pre zástupcov mesta a vyššieho územného celku v Žiline sme prvý online workshop zrealizovali pred vynútenou prestávkou ešte minulý rok 21.10.2020. Nasledoval workshop #2 v termíne 2.2.2021. Záverečný workshop #3 sa bude konať 2.3.2021.

Prezentácie speakrov, ktoré odznejú na online workshopoch budú postupne zverejnené na našom webe.

V prípade, ak by ste mali záujem zúčastniť sa ako samospráva rovnakých online workshopov, dajte nám vedieť na iveta.fercikova@alvaria.sk. Naši experti sú pripravení diskutovať aj s Vami.