Členom Open Data siete a našim blízkym spolupracovníkom prinášame na pravidelnej báze newsletter alebo report najdôležitejších udalostí zo sveta otvorených dát na Slovensku. Členov informujeme o aktuálnych politikách štátu, o možnosti zapojiť sa do tvorby politík, či diskusie a o nových open data projektoch, iniciatívach.
Mapovanie noviniek vo forme newslettra je benefit pre členov Open Data siete. Keďže však ide o zaujímavé informácie, newsletter zverejňujeme aj na našom webe s niekoľko dňovým omeškaním. Ak sa chcete stať členom Open Data siete, dajte nám vedieť na info@alvaria.sk.

1. Pozrite si videoprezentácie z posledného stretnutia Open Data Siete

Celkovo 9. a prvé tohtoročné stretnutie Open Data siete sa uskutočnilo 16.2.2023.

Na Youtube a webe Alvaria sme zverejnili videoprezentácie zo stretnutia:

2. Vojenské lesy a majetky sprístupnili verejnosti dáta o pohybe dreva

K dispozícii sú dáta o výške ťažby, objeme zásob, jednotlivých odvozoch a následne aj o objeme predaja drevnej hmoty odberateľom

Portál umožňuje zistiť informácie o drevnej hmote prostredníctvom zadania jedinečného čísla štítku do sprístupneného systému. Verejnosť sa týmto spôsobom dostane k informácii kde bola drevná hmota vyťažená, prípadne odvezená odberateľovi. Na tento účel je možné využiť aj samostatnú aplikáciu pre OS Android.

Portál obsahuje aj štatistiky predaja dreva podľa odberateľov, dreviny a sortimentu.

Portál bohužiaľ na rozdiel od portálu Otvorené drevo neobsahuje stiahnuteľné dáta v otvorených formátoch.

Viac informácií: https://www.teraz.sk/slovensko/vojenske-lesy-a-majetky-spristupnili-v/692842-clanok.html
Pozrite si portál: https://data.vlm.sk/