Kontakt

info@alvaria.sk

Záverečné slovo

Blahoželáme, dostali ste sa na koniec. Štúdiom kurzu Otvorené dáta v samospráve ste získali základný prehľad o prínosoch otvorených dát, o tom ako dáta otvárať a vizualizovať. Dozvedeli ste sa, aké aplikácie a vizualizácie vznikli nad otvorenými dátami doma a v zahraničí.

Ďalej to už máte vo svojich rukách! Pokiaľ pracujete pre štát, či samosprávu, môžete rozbehnúť otváranie dát vo Vašom úrade. Ak pôsobíte v akademickom sektore, môžete využiť otvorené dáta vo výučbe a zapájať študentov do ich spracovávania. Alebo môžete využiť otvorené dáta pre výskumné účely. Ak ste programátor alebo dátový analytik, môžete začať vytvárať nad dátami vizualizácie, aplikácie alebo užitočné služby pre verejnosť. Ak pôsobíte ako podnikateľ, môžete postaviť svoj biznis aj nad otvorenými dátami.  

Aj Vy môžete posunúť open data na Slovensku míľovými krokmi vpred!  

Držíme Vám palce!  

Zostaňme v kontakte  

Pridajte sa do Open Data Siete!
Chcete sa pridať medzi komunitu organizácií z verejného, súkromného, akademického a mimovládneho sektora, ktorým záleží na otvorených dátach a chcú sa podieľať na rozvoji tejto témy na Slovensku? Ak áno, pridajte sa do našej Open Data siete, ktorá takéto organizácie prepája.

Chcete byť pravidelne informovaní o novinkách v téme otvorené dáta? Dajte nám vedieť na e-mail info@alvaria.sk a pridáme Vás do nášho newslettra. Sledujte aj web Alvarie, kde zverejňujeme plno užitočných informácií.

Pošlite nám spätnú väzbu!
Chcete nám dať spätnú väzbu na kurz? Vaše podnety, pripomienky, pochvaly, či odporúčania nám môžete zaslať na e-mail info@alvaria.sk.

Ak sa Vám kurz páčil, potešíme sa, ak ho odporučíte Vašim kolegom a známym.  

Tím Alvaria